НОВИНИ     ТОВАРИ     ЗВ'ЯЗОК     ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ     МОНІТОРИНГ     КОНТАКТИ
Загальний опис системи супутникового моніторингу Teletrack

Система супутникового моніторингу транспорту "Teletrack" являє собою спеціалізований програмно-апаратний комплекс для супутникового моніторингу. Дана система складається з бортового обладнання (GPS-трекер), диспетчерського програмного забезпечення "TrackControl", серверного програмного забезпечення і різних датчиків.

"Telertack" має такі переваги як відкрита архітектура, масштабованість, гнучкість системи моніторингу, що дозволяє інтегрувати дане рішення для моніторингу транспорту в будь-яку керуючу систему підприємства, вирішуючи з його допомогою складні і нестандартні задачі. Пропонована система моніторингу транспорту здатна втілити в реальність будь-які вимоги замовника щодо здійснення контролю різних параметрів транспортного засобу.

Як влаштована система GPS-моніторингу "Teletrack"?

На автомобіль встановлюється GPS-трекер, який за сигналами глобальної системи позиціонування GPS визначає швидкість, місце розташування й напрямок руху транспорту. Що є основою системи моніторингу транспорту, трекер також зчитує показання від різних датчиків. Вся інформація в закодованому вигляді передається каналами мобільного зв'язку на телематичний сервер, а потім через Інтернет надходить на комп'ютер диспетчера, на якому встановлено програмне забезпечення системи моніторингу транспорту.

У диспетчерському програмному забезпеченні в режимі реального часу відображається маршрут руху, швидкість, прискорення і гальмування, зупинки, в'їзд і виїзд з контрольних зон, стан датчиків та інші параметри. Вся інформація відображається в зручному для сприйняття вигляді (графіки, таблиці і треки). При цьому дані від GPS-трекер а в програмному забезпеченні доступні необмежений час, що надає можливість формувати звіти про пробіг, час роботи, простоях, відвідуванні заданих районів, швидкісних режимах, заправках і сливах, споживанні палива, спрацьовуванні датчиків відкриття дверей та інших параметрах транспорту , починаючи з самого початку користування системою моніторингу.

Дані з системи супутникового моніторингу транспорту "Teletrack" можуть експортуватися і використовуватися в системах обліку та управління підприємством (Транспортна логістика, 1С та ін.). Диспетчерські робочі місця можуть бути об'єднані в глобальну або локальну мережу.

Функціональні можливості програмного забезпечення "TrackControl"

Моніторинг:
 • Моніторинг місця розташування ТС і вантажів у режимі "on-line";
 • Відображення розташування, напрямку руху і стану ТЗ на електронній карті;
 • Визначення стану транспортних засобів і різних датчиків.
Контроль:
 • Реального пробігу транспортних засобів;
 • Палива (заправки, сливи, витрата);
 • Початку і закінчення роботи, зупинок, навантаження, розвантаження;
 • Пасажиропотоку в громадському транспорті;
 • Виконання маршрутних завдань;
 • Напрацювання спецтехніки;
 • Проходження контрольних зон.
Аналіз:
 • Створення звітів про параметри руху (маршрути, швидкість, пробіг, зупинки, стоянки, стиль водіння та ін.);
 • Створення звітів про споживання палива (заправки, сливи, витрата);
 • Створення разнічних спеціалізованих звітів (стан датчиків, мотогодини, робота окремих вузлів і агрегатів спецтехніки, і т. Д.).
Автономність системи
Система "Teletrack" є складним програмно-апаратним комплексом. Інформація з GPS-трекерів в режимі "on-line" надходить на телематичний сервер, а потомним робоче місце диспетчера. Дані на телематичних сервері обробляються, зберігаються і пересилаються кінцевому користувачеві. Існує три основних варіанти впровадження системи моніторнга транспорту: автономна, з наданням послуги "Autovision" і "Autovision-WEB".

Методи, що застосовуються в системах GPS-моніторингу для зниження норм витрати палива

Про сучасні системи GPS-моніторингу розказано досить багато. Вони дозволяють не тільки відслідковувати пересування транспорту, а й здійснювати контроль додаткових параметрів, наприклад, контролювати паливо. Нижче ми більш детально розглянемо методи які дозволяють скоротити норми витрати палива.

Паливо в GPS-моніторингу можна контролювати декількома методами, які розрізняються за обсягом інформації, точності вимірювання і ціною. Розрахунковий метод. Це найпростіший і дешевий метод, що не вимагає ніякого втручання в паливну систему, але, одночасно і самий неточний. Досить ввести в комп'ютерну програму нормативні витрати палива для конкретного транспортного засобу, обладнаного GPS-контролером. Програма примножить нормативні витрати на пробіг за даними супутникової системи і в результаті вийде витрата палива за період часу. Незважаючи на примітивність методу, він все ж істотно точніше такого ж розрахунку, проведеного на основі даних про пробіг з одометра, які неважко підробити. Також похибка одометра, особливо в машинах виробництва СНД, може бути досить значною. Слід враховувати, що дані про витрату палива будуть розглядатися не самі по собі, а в комплексі з реальним пробігом автомобіля, відображена на карті. Тобто, диспетчер побачить, чи всі рейси зроблені згідно завдань, за вказаною чи маршруту слідувала машина, чи мали місце «ліві» рейси. Слід зазначити, що розрахунковий метод не дозволяє побачити місце і час заправки чи зливів.

Датчик рівня палива
Контроль палива забезпечується датчиком рівня палива в баку, який підключається до бортового GPS-контролеру. Це більш точний метод. Тут також можливі варіанти, що відрізняються за точністю і ціною. Найдешевше підключитися до штатного датчику автомобіля. При цьому також немає ніякого втручання в паливну систему. Однак похибка при цьому буде досить велика: для вітчизняних автомобілів з механічними поплавковими датчиками до 20%, для автомобілів іноземного виробництва 5 ... 10%. Знос датчика при цьому теж має значення. Таким чином, підключення штатного датчика палива до GPS-контролера дозволить з певною точністю контролювати витрату палива і бачити факт (місце і час) заправок або зливів, якщо такі мали місце. Значно більш точним є установка в паливний бак високоточного електронного датчика рівня.Найбільш поширені типи - це ємнісний і ультразвукової датчики. Вони не мають рухомих частин, не зношуються. Похибка цих датчиків приблизно однакова і становить 1-2% від обсягу палива в баку, а ціна набагато менше однієї повної заправки вантажного автомобіля. Тобто, якщо при підключенні до штатного датчику можна побачити місце і час заправки або зливу палива, то при наявності високоточного датчика видно - скільки літрів заправлено \ злито. Особливості даного методу: немає втручання в паливну систему двигуна, можлива установка датчиків практично в будь-баки, датчики надійні в експлуатації, невисока вартість. У той же час відносно невисока точність вимірювання, якщо машина працює на пересіченій місцевості, через нахилів бака, і на невеликих відрізках часу (пробігу), через незначну зміну рівня палива.


Датчик витрати палива
Є група транспортних засобів, які характеризуються відносно високим витратою палива і одночасно малим переміщенням по місцевості, наприклад - екскаватори, бульдозери, навантажувачі. Ще одна група транспортних засобів має витрата майже (або повністю) незалежний від пробігу, наприклад - додатковий двигун міксера бетономішалки або рефрижератора. У таких випадках для контролю палива можна використовувати датчик витрати. На відміну від датчика рівня, який встановлюється безпосередньо в бак, ці датчики встановлюються в розриві паливної системи і показують, не рівень палива, а скільки палива «з'їв» двигун. Особливості даного методу. Основною відмінністю витратомірів палива від датчиків рівня є прямий підрахунок витраченого палива в літрах. Тобто на відміну від датчика рівня вимірюється витрата палива за будь-які проміжки часу. У той же час, даний метод не дозволяє контролювати кількість палива в баку, обсяги заправок і факти зливів, вимагає втручання в паливну систему. Установка датчика витрати палива - досить складна, вимагає певної кваліфікації.Можливо засмічення датчика. Присутній механічний знос. Чи не в усі паливні системи датчик можливо вбудувати. На деяких машинах установка датчика може привести до зміни умов роботи двигуна. Значне подорожчання рішення для потужних двигунів, особливо при застосуванні диференціальної схеми включення (два високопродуктивних датчика на прямий канал палива і зворотний).

Контроль палива за даними з CAN шини
Чи не є методом вимірювання. Це спосіб отримання даних від бортового комп'ютера машини. У сучасних автомобілях, тракторах, спецтехніки застосовується інформаційна бортова CAN шина. В CAN шині є інформація про параметри роботи машини, зокрема про: поточному витраті палива, рівні палива в баку, оборотах двигуна, швидкості руху, навантаження на вісь, включення виконавчих механізмів і т.д. Інформація про витрату палива надходить від бортового комп'ютера і має істотну погрішність, що залежить від зносу двигуна. Вимагає калібрування. Інформація про рівень палива в баку надходить від штатного датчика рівня палива, що має значну похибку (нестабільність, нелінійність, низька роздільна здатність), мертві зони у верхній і нижній частинах бака. Інформація про витрату палива розраховується бортовим комп'ютером машини. Так само обсяг одержуваної інформації не гарантується стандартами, а визначається виробниками техніки.

Що ж ми отримуємо в результаті?

Нижче наведені графіки рівня палива за період часу, отримані з різних машин при підключенні різних типів датчиків рівня палива. За вертикальної осі - обсяг палива в баку в літрах. По горизонтальній - час (секунди, хвилини, години, дні). Похилі лінії, це витрата палива з бака, вертикальні лінії - заправки.

Приклад графіка рівня палива китайського автомобіля JAC. Підключення до штатного датчику. Видно, що лінія витрати має багато «сплесків», що ускладнюють аналіз. Це пов'язано з недосконалістю штатного датчика, хоча машина зовсім нова. На старих машинах з зношеними датчиками розмах «сплесків» може бути настільки великий, що буде незрозуміло, де реальна заправка, а де ні.

Приклад графіка рівня палива автомобіля MAN. Підключення до штатного датчику. Лінія витрати набагато більш гладка (програма обробки даних на всіх графіках однакова), що говорить про більш високу якість датчика.

Приклад графіка рівня палива автомобіля МАЗ. У баку встановлений ємнісний датчик. Тут коментарі не потрібні. Як зробити правильний вибір. Резюмуючи сказане можна сказати, що: - штатний датчик рівня дозволить приблизно бачити витрата палива, місце і час заправок і зливів, - електронний датчик рівня дозволить точно бачити витрата палива, заправки і сливи, - датчик витрати з високою точністю покаже витрата палива, але не дозволить побачити місце, час і обсяг заправок\зливів. Щоб зробити правильний вибір, потрібно в першу чергу мати ... з чого вибирати! У компанії вам допоможуть підібрати рішення по контролю палива, найбільш оптимально підходить для Вас. Ми маємо великий досвід монтажу. На нашому підприємстві виробляються сертифіковані бортові GPS-контролери і датчики рівня палива. Наші фахівці мають досвід установки обладнання на вантажних і легкових автомобілях, автобусах, тракторах, комбайнах. Ми можемо підключитися до штатного датчику вашого автомобіля, встановити високоточний електронний датчик рівня або витратомір палива.
GPS-навігація Тахографи Рації
© Системи транспортного моніторингу 2016. Усі права захищено
Створення і підтримка - Sergey Bondar
Мапа сайту   |   Новини   |   Зворотній зв'язок