НОВИНИ     ТОВАРИ     ЗВ'ЯЗОК     ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ     МОНІТОРИНГ     КОНТАКТИ
Цифровий тахограф - безпека водія

Такий прилад, як тахограф, сьогодні вважається практично незамінним. Сучасні тахографи (цифрові) представляють собою бортові технічні засоби, за допомогою яких можна в автоматичному режимі вимірювати швидкість руху, пройдену відстань, час, коли водію можна їхати за кермом і відпочивати. Таким чином, цифровий тахограф значно полегшує життя водію і відвищує безпеку на дорозі.

Цифрові тахографи сьогодні використовуються в країнах Євросоюзу, забезпечуючи правовий захист водіїв, сприяють ефективному складанню маршрута, об'єктивним розрахункам із замовником. До того ж, зчитувач чіп-картки і програмне забезпечення для аналізу і архівування даних унеможливлює "ліві" рейси. В компанії "Світахо" зчитувач цифрового тахографа можна придбати в комплекті з програмним продуктом.

Інтернет-магазин «Світахо» пропонує доступні ціни на цифрові тахографи. Будучи офіційним представником Stoneridge Electronics в Україні, «Світахо» може запропонувати тахографи аналогові і цифрові, діагностичне обладнання до транспорту від світового лідера в даній галузі.

Цифровий тахограф – це пристрій, призначений для контролю швидкості і пройденого шляху транспортного засобу, часу праці та відпочинку водія. Тахограф поєднує в собі функції годинника і спідометра. Вмонтований у транспортний засіб, тахограф фіксує швидкість транспортного засобу і час його руху та простою. Є 4 типи діяльності: робота, інша робота, перерва, доступність. Встановлення та використання цифрового тахографа обов'язкове у відповідності з європейським законодавством. Ціль запровадження цифрового тахографа у тому, щоб захистити водія та уникнути тривалих переїздів, котрі порушують правила безпеки транспортного руху на дорогах.

Інколи ми звертаємось до цифрового тахографа, як до «реєструючого приладу транспортного засобу». Цифровий тахограф зберігає цифрові дані про час керування і відпочинку водія у пам'яті самого тахографа і на карті водія. Водій повинен періодично завантажувати дані з цифрового тахографа і карти водія. Він також повинен проаналізувати дані, щоб переконатись у відсутності порушень у відповідності до Положення про режим роботи і відпочинку водія.

Цифровий тахограф включає в себе реєструючий прилад транспортного засобу з двома отворами для карток та дисплей. Він підключений до коробки передач через захисний сенсор. Реєструючий прилад – центр системи, він здатний зберігати інформацію про водіїв та їх періоди керування протягом приблизно 12 місяців у масовій пам'яті. Реєструючий прилад також містить інформацію щодо порушень, спроб взлому системи, перевищення швидкісного режиму, калібровочних даних і про останній доступ до даних якою-небудь особою, наприклад, інспектором.

Пристрою для правильної роботи необхідні декілька видів карт:
- карта водія,
- карта підприємства (оператора вантажоперевезень),
- карта майстерні (калібровочного центру) та
- карта інспектора.

Кожна карта дозволяє вищевказаним особам отримати доступ до інформації, що міститься на цифровому тахографі. Іноді ми звертаємось до цифрового тахографа, як до контрольного приладу.

Чи всі транспортні засоби у майбутньому буде обладнано тільки цифровими тахографами?
У відповідності до Положення (EC) №2135/98, всі нові зареєстровані транспортні засоби будуте ообладнано цифровими тахографами.
Так як вже зареєстровані транспортні засоби з вбудованими аналоговими тахографами не повинні бути переобладнані, то велика кількість компаній будут мати парк вантажівок з різними типами тахографів. У країнах ЕСТР аналоговий тахограф може бути встановлено до 2010 року.

Як можна завантажити дані?
Для того, щоб завантажити дані з карти водія, вам необхідно мати зчитуючий пристрій для смарт-карти, такий як RS Card Reader. Для завантаження інформації з цифрового тахографа, вам необхідний прилад завантаження даних, як, наприклад, RS Digidown.

Як часто потрібно завантажувати дані?
Карта водія
У відповідності з вимогами по завантаженню інформації з карти водія, дані повинні бути завантажені кожні 28 днів. Інформація повинна зберігатися та бути надана контролюючій службі на протязі, у крайньому разі, одного року з моменту завантаження.

Цифровий тахограф
Дані з цифрового тахографу повинні бути завантажені кожні три місяця і зберігатись протягом не менше одного року.

Карта підприємства
Це смарт-карта, видана транспортній компанії акредитованим органом влади тієї країни, де засновано компанію. Карта використовується для завантаження даних, котрі містяться у масовій пам'яті тахографа і для блокування даних, що належать компанії, від доступу третіх осіб. Карта підприємства – це своєрідний ключ до інформації, що зберігається у контрольному приладі. Інформацію щодо карти ви можете знайти на нашому сайті.

Якщо карта водія несправна, загублена або викрадена
У такомі разі водій повинен зробити запит на заміну карти водія протягом семи календарних днів. Орган, що видає карти, повинен зробити заміну на протязі п'яти рабочих днів з моменту прийняття заяви. У той час, коли карта водія перевиготовляється, водій повинен роздрукувати дані про час работи і відпочинку, які записані у тахографі в конці кожної поїздки, вписати власні особисті дані і додати підпис. Законодавство забороняє водію подорожувати без працюючої карти більш ніж 15 календарних днів, за випадком особливих обставин.

Структура меню тахографа 1381

   
  - головне меню

* - опція, починаючи з рел. 1.2

** - опція, починаючи з рел. 1.3

1) - функції слоту 1

2) - функції слоту 2
GPS-навігація Тахографи Рації
© Системи транспортного моніторингу 2016. Усі права захищено
Створення і підтримка - Sergey Bondar
Мапа сайту   |   Новини   |   Зворотній зв'язок